BAŞKANIN MESAJI

Güzel Türkiye’min güzel insanları, muhterem dava arkadaşlarım, kıymetli İLK PARTİ’liler;

İlk Parti iktidara talip yeni yüzler,dürüst, bilgili, aydınlık insanlardan kurulu bir oluşumdur. Kendilerini alternatifsiz olarak görenmevcut siyasi partilerin en büyük alternatifi olarak ülkemiz ve ulusumuz için iktidara gelmeyi hedefliyoruz.

Milliyetçi, muhafazakar, sosyal adaletçi ve rekabete dayalı serbest pazar ekonomisini esas alan bir partiyiz. Bizden önceki eğilimleri ne olursa olsun programımıza inanan vatanseverlerle yolumuza devam ediyoruz.

Bu vizyona ulaşmak için, ülkemizin ve ulusumuzun içerisinde bulunan potansiyeli açığa çıkarmak için, çocuklarımızı ve gençlerimizi kuvvetli aile bağlarımızın içerisinde en iyi şekilde yetiştirip kabiliyetlerine uygun iş sahaları açmak için, ülkemizi ve ulusumuzu her gün durmaksızın daha da ileriye götürmek için, bize katılın. 

Unutmayın ki, 21. yüzyılın önde gelen toplumları, insanını asrın çağdaşlığına ve modernliğine ulaşarak eğitebilen toplumlar olacaktır.

Türkiye’mizin hedefi binlerce niteliksiz ya da az nitelikli insanın çalıştığı devasa tesisler açıp, gelişmiş ülkelerin ucuz iş gücü köleleri yetiştirmek değil, bilgi ve bilişim çağını yakalamış nitelikli vatandaşlar yetiştirerek, uygun eğitim ve iş sahaları yaratarak  dünya liderliğine oynamak olmalıdır. 

Ulu önder ATATÜRK’ten, Demokrat Parti’den ve kuruluşu ile Türkiye’ye damgasını vurmuş ANAP’tan gücünü ve kadrosunu alan İLK PARTİ, 21. yüzyılın değişim rüzgarını yakalamış ve ülkesi ve milleti için gözünü kırpmadan canını verecek bir ekiple yola çıkmıştır.

HALKA HİZMET HAKK’A HİZMETTİR, HAKK’A HİZMET İBADETTİR

Ben Süleyman YAĞCIOĞLU, rahmetli, sayın TURGUT ÖZAL’dan  devraldığım bu vatanseverlik bayrağını gururla taşıyorum. Ruhun şad olsun sayın ÖZAL.

Hür düşünce ve serbest ekonomi ilkelerine mutlaka sahip çıkmalıyız, demokrasimizin teminatı en temel iki ilkemiz bunlardır. Biz demokrasiye, millet hakimiyetine yürekten bağlı bir partiyiz.

Bu topraklar üzerinde dil, din, ırk, renk ayrımı yapmada, Vatanını ve Milletini seven herkesle beraber inandığımız ilkeler doğrultusunda Sayın ÖZAL’ın öğretilerini yaşatarak ülkemizi kalkındırmak amacından sapmadan mücadele etmeye kararlıyız.

Gelin bu yüce Milleti bu yüce Ülkeyi beraber kalkındıralım. Sevgili vatandaşım, yurttaşım, aziz dostum, aramızda her zaman yerin var…

İlk Parti'den Haberler

GATA BAŞHEKİM YARDIMCISI ALİ GEDİZER İÇİN SUÇ DUYURUSU DİLEKÇESİ

GATA'da başhekim yardımcısı Ali Edizer'in ANAP Genel Başkanı ve eski Başbakan Mesut Yılmaz ile ilgili kullandığı çirkin ifadelerin hesabını sormak üzere yarın...

30 Ağustos ZAFER BAYRAMIMIZ Kutlu Olsun

Bu toprakları bize Vatan kılan, şanlı tarihimizin büyük kahramanları, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehitlerimizi...

Birlik ve beraberliğimizi daim kılarak, refah ve huzur dolu bir geleceğe…

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın cuma günü açıklayacağı büyük müjdeyi heyecanla bekliyoruz. Mavi Vatan ile ilgili...

JOE BIDEN HADDİNİ BİLMELİDİR!

Amerikan başkan adayı Joe Biden'ın hadsiz ve utanmaz sözlerinden utanç duydum. Hiçbir ülke, TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin içişlerine karışabilme hakkına...