PARTİ PROGRAMIMIZ

BAŞKANIN MESAJI

Güzel Türkiye’min güzel insanları, muhterem dava arkadaşlarım, kıymetli İLK PARTİ’liler;

İlk Parti iktidara talip yeni yüzler,dürüst, bilgili, aydınlık insanlardan kurulu bir oluşumdur. Kendilerini alternatifsiz olarak görenmevcut siyasi partilerin en büyük alternatifi olarak ülkemiz ve ulusumuz için iktidara gelmeyi hedefliyoruz.

Milliyetçi, muhafazakar, sosyal adaletçi ve rekabete dayalı serbest pazar ekonomisini esas alan bir partiyiz. Bizden önceki eğilimleri ne olursa olsun programımıza inanan vatanseverlerle yolumuza devam ediyoruz.

Bu vizyona ulaşmak için, ülkemizin ve ulusumuzun içerisinde bulunan potansiyeli açığa çıkarmak için, çocuklarımızı ve gençlerimizi kuvvetli aile bağlarımızın içerisinde en iyi şekilde yetiştirip kabiliyetlerine uygun iş sahaları açmak için, ülkemizi ve ulusumuzu her gün durmaksızın daha da ileriye götürmek için, bize katılın. 

Unutmayın ki, 21. yüzyılın önde gelen toplumları, insanını asrın çağdaşlığına ve modernliğine ulaşarak eğitebilen toplumlar olacaktır.

Türkiye’mizin hedefi binlerce niteliksiz ya da az nitelikli insanın çalıştığı devasa tesisler açıp, gelişmiş ülkelerin ucuz iş gücü köleleri yetiştirmek değil, bilgi ve bilişim çağını yakalamış nitelikli vatandaşlar yetiştirerek, uygun eğitim ve iş sahaları yaratarak  dünya liderliğine oynamak olmalıdır. 

Ulu önder ATATÜRK’ten, Demokrat Parti’den ve kuruluşu ile Türkiye’ye damgasını vurmuş ANAP’tan gücünü ve kadrosunu alan İLK PARTİ, 21. yüzyılın değişim rüzgarını yakalamış ve ülkesi ve milleti için gözünü kırpmadan canını verecek bir ekiple yola çıkmıştır.

Ben Süleyman YAĞCIOĞLU, rahmetli, sayın TURGUT ÖZAL’dan  devraldığım bu vatanseverlik bayrağını gururla taşıyorum. Ruhun şad olsun sayın ÖZAL.

Hür düşünce ve serbest ekonomi ilkelerine mutlaka sahip çıkmalıyız, demokrasimizin teminatı en temel iki ilkemiz bunlardır. Biz demokrasiye, millet hakimiyetine yürekten bağlı bir partiyiz.

Bu topraklar üzerinde dil, din, ırk, renk ayrımı yapmada, Vatanını ve Milletini seven herkesle beraber inandığımız ilkeler doğrultusunda Sayın ÖZAL’ın öğretilerini yaşatarak ülkemizi kalkındırmak amacından sapmadan mücadele etmeye kararlıyız.

Gelin bu yüce Milleti bu yüce Ülkeyi beraber kalkındıralım. Sevgili vatandaşım, yurttaşım, aziz dostum, aramızda her zaman yerin var…

ÖZGEÇMİŞ

Süleyman YAĞCIOĞLU 1952 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da tamamlayan Yağcıoğlu, daha sonra yine İstanbul’da ÇAPA DİŞ HEKİMLİĞİ bölümünü bitirdi. Babası devrin ünlü hukukçularından, İstanbul eski savcısı Ali YAĞCIOĞLU’dur. Küçük yaştan beri siyasete meraklı olan Yağcıoğlu, ANAP’ın kuruluşu ile birlikte 1983 yılında siyasete atıldı. Rahmetli Turgut ÖZAL’ın çağrısı ile siyasete giren Yağcıoğlu,  o dönem Meclisin en genç milletvekili ünvanını da kazanmıştı. Parlamentoda kısa zamanda sivrilen Yağcıoğlu, 17. dönem Samsun Milletvekilliği görevinin yanı sıra Meclis Başkanlık Divan Üyeliği ve TBMM Sağlık Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. Aynı zamanda ANAP’ta Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliği de bulunan Yağcıoğlu, tam 4 kez delegenin “hür iradesi” ile kongrelerden başarılı sonuç alarak çıkmıştır. ANAP’ın ardından ALTERNATİF PARTİ’yi kuran Yağcıoğlu, siyasi yaşantısına İLK PARTİ Genel Başkanı olarak devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Yağcıoğlu’nun yayınlanmış 3 kitabı bulunmaktadır.

Genel Başkanımız
Sayın Süleyman YAĞCIOĞLU

Eğer sende mevcut siyasi partilerin hiçbir derde derman olmayan, sorunlara çözüm üretmekten aciz, günün şartlarından bi haber politikalarından bıktıysan, bizim programımıza göz atmanı tavsiye ederiz. Halkın gerçek problemlerine gerçekçi çözümler sunduğumuzu görecek ve umudunun yeşerdiğini hissedeceksin.

Yıllardır hep aynı yüzler, yıllardır hep aynı yalanlar ve hep yerinde sayan ve hatta geri giden bir TÜRKİYE. Gel bizim çatımız altında hep birlikte memleketimiz için mücadele edelim.